Ünlü Oyuncu Çağatay Ulusoy’un Dramı!

Ağır Ceza Mahkemesince hapis cezasına çarptırılan oyuncular; Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren’in de aralarında bulunduğu 20 sanığın yeniden yargılanmasına karar verildi. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi’ndeki duruşmaya 5 sanık, avukatları ile beraber katıldı.

Mahkemede savunmasını sunan sanık Cenk Eren, yurt dışındayken birçok kez uyuşturucu madde kullanmaya çalıştığını anlattı ve şunları söyledi: 

“Ancak Türkiye’ye dönünce pişman olup, utandım. Türkiye’de birkaç kez kullanmak için uyuşturucu madde temin etmeye çalıştım. Satıcı şahıslar bana uyuşturucu madde getirdiler ancak pişman oldum ve ellerinde maddeyi almadım. Sonrasında tedavi olmak için doktora gittim ve tedavi oldum. Bana verilen ceza korkunçtu, çok üzüldüm. Benim annem ve ablam bu mahkemelerin sonucunu göremeden öldü. Sosyal medyada torbacı, gibi uyuşturucu satıcısı gibi linçlere uğradım. 6 senedir bunları yaşadım. Yoksa bu 6 sene çok önemli değil ama bu iftira çok ağır. Ben yurt dışında denedim. Bunu da söylüyorum. Çok da pişmanım. Pişmanlığın ötesinde utanıyorum. Ama burada kullanmadım. Niyet ettim ama vazgeçtim. İstedim getirdiler ve hiç almadım. Çünkü korktum. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.” 

Diğer sanıklar da suçlandıkları suçu işlemediklerini ileri sürmüşlerdir. Ceza Dairesi, sanığı “Ticaret, bulundurma, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak” suçlarından 10 ay hapis cezasına çarptırırken, beş yıl hapis cezasının ertelenmesine karar verilmiştir.

İyi Hal Uygulandı 

Açıklamanın ardından son sözü sorulan sanıklar tahliye talebinde bulundu. Kısa bir aradan sonra kararı açıklayan mahkeme, Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Hasan Akgün, Hüseyin Orçun Benli ve menajerleri Ayşe Selin Borankay’ı “uyuşturucu ticareti” suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırdı. İyi halden ceza indirimi uygulayan mahkeme, iki ünlü isme 4 yıl 2 ay hapis cezası verdi.

Bununla beraber Çağatay Ulusoy, bu kararla çekimleri devam eden dizisini de tehlikeye attı. Uyuşturucu davasında hapis cezasına çarptırılan Çağatay Ulusoy’un cezası; Hakan: Muhafız dizisindeki rolünü ve çekimlerini kısa süreli sekteye uğrattı. 

Dizinin başrolünde  yer alan ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy’a verilen hapis cezası  tüm planları alt üst etti. Çağatay Ulusoy, yargılandığı uyuşturucu davasında ‘uyuşturucu ticareti’ suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

Ulusoy’a verilen ceza, başrol oynadığı Netflix dizisinin de devamlılığı için çok önemli bir hal aldı. Bu durumun önüne geçmek için  cezanın açıklanmasının ardından avukatlarının ve mahkemenin desteği ile Ulusoy’a 1 yıl 9 ay hapis cezası verilmesine karar kılındı. Buna rağmen ünlü oyuncu ne yazık ki yaklaşık 2 yıl setten uzak kalacak. 

Başrol Değişebilir Mi?

Bu durumda dizinin durup durmayacağı veya başrolde yeni bir isimle çekimlere devam edip etmeyeceği bilinmiyor. Bu konuda Çağatay Ulusoy ve Netflix’ten açıklama bekleniyor.

2013 yılında meydana gelen olayla ilgili soruşturma açılan yıldız oyunculara verilen ceza bugün doğrulandı. Daha öncesinde uyuşturucu ticareti yapmaktan tutuklanan Çağatay Ulusoy daha sonra serbest bırakıldı. 

Çağatay Ulusoy Uyuşturucu Kullandığını Onayladı! 

İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada savunmasını yapan ünlü oyuncu uyuşturucu  maddeleri kullandığını kabul ederek, “Toplumumuzda birçok kişi esrar içiyor. O sıralar Emir’in Yolu dizisinde oynuyordum. Psikolojik ve ruhsal bir ıstırap dönemine düştüm. Daha çok içmeye başladım, kimseye uyuşturucu vermiyorum” dedi. Çağatay Ulusoy uyuşturucu ticareti yapmadığını sadece kullandığını da bu ifadeyle altını çizdi.

Mahkeme, davadaki diğer sanıkları  çeşitli cezalara çarptırırken, tutuklu olan 5 sanığın tutukluluğunun devamlılığına karar verdi. Yargıtay, verilen cezaları onaylarsa ünlü isimlerin hepsi hapse atılacak.

Related posts

Leave a Comment